x
Strona używa cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką cookies.

DIP RILIF(DEEP RELIEF) żel przeciwbólowy z ibuprofenem 100 gram

Producent: MENTHOLATUM

  • 29,55
  • Dostępny
  • Wysyłka już od 9.99zł

    Dostawa gratis dla zamówień powyżej 299 zł
Parametry
Problem/Działanie: Ból stawów, mięśni, Przeciwbólowe, Przeciwzapalne

Działanie

Deep Relief żel zawiera ibuprofen oraz mentol (1 g żelu zawiera 50 mg ibuprofenu i 30 mg mentolu).

  • Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Jest lekiem silnie działającym przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Zmniejsza stan zapalny w miejscu zmienionym chorobowo, łagodzi ból i zmniejsza obrzęk.
  • Mentol działa miejscowo znieczulająco. Powoduje również miejscowe przekrwienie tkanek.

Ibuprofen po zastosowaniu na skórę osiąga w surowicy stężenie wynoszące ok. 5% wartości osiąganych przy podaniu tej samej dawki doustnie zaś jego stężenie w tkankach chorobowo zmienionych w miejscu zastosowania osiąga poziom leczniczy. Skojarzone działanie obu składników powoduje uśmierzenie bólu bardzo szybko po naniesieniu żelu na skórę i działanie to utrzymuje się przez wiele godzin.


Wskazania

Miejscowe leczenie przeciwbólowe i przeciwzapalne:

  • bóle reumatyczne, w tym bóle stawów spowodowane zmianami zapalnymi i zwyrodnieniowymi,
  • bóle pleców, lumbago (postrzał),
  • bóle mięśniowe,
  • bóle w tkance włóknistej, ścięgnach i więzadłach – ból i obrzęk wskutek uszkodzeń powysiłkowych, urazów stawów z naderwaniem więzadeł (skręcenia stawów), kontuzji sportowych.


Sposób użycia

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: Cienką warstwę żelu nałożyć na bolesne miejsce i delikatnie wmasować aż do wchłonięcia preparatu. Powtarzać nie częściej niż 3 razy na dobę zachowując co najmniej 4-godzinną przerwę w stosowaniu. Po użyciu żelu należy zawsze umyć ręce, chyba że są one miejscem zastosowania preparatu.

Skład

Substancja czynna 1 g żelu zawiera:

  • 50 mg ibuprofenu
  • 30 mg mentolu.


Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu leczniczego.

Informacje dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Ten produkt nie posiada jeszcze żadnych opinii.

Dodaj opinię

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl